Moda 365 dni w roku

TOPtrndy 2008

Posted on: Lipiec 16, 2008

  • In: artyści
  • Możliwość komentowania TOPtrndy 2008 została wyłączona

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 2 czerwca w Warszawie została ujawniona lista finalistów konkursu „Trendy” podczas festiwalu Sopot TOPtrendy 2008. Dziennikarze muzyczni – członkowie jury wskazywali, kto z 290 wykonawców zgłoszonych w tym roku zasługuje na miano artysty „trendy”.

Do udziału w koncercie, który odbędzie się 5 lipca w Operze Leśnej w Sopocie zaproszeni zostali:

1. Maja Sikorowska
2. Cuts
3. Mietall Waluś Magazine
4. Plateau
5. Mikromusic
6. Manchester
7. Jarek Wist
8. Video

Listę finalistów zamknie jeszcze jeden artysta – zwycięzca programu „Nowa Generacja” emitowanego na antenie TV4.

Artyści nie kryją radości z zakwalifikowania się do konkursu. Swingujący finalista – Jarek Wist przyznaje: „To dla mnie ogromne wyróżnienie, że znalazłem się w finale tak prestiżowego konkursu! To jeden z nielicznych festiwali w naszym kraju, w którym podstawowym kryterium zakwalifikowania wykonawcy jest prezentowana przez niego muzyka. Miło wystąpić wśród artystów, którzy kreują nowe trendy na naszym rynku muzycznym. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby jak najlepiej przygotować się do występu i wypromować moją piosenkę. „Zawsze wracaj” to utwór idealny na letnie dni. Mam nadzieję, że pozytywne wibracje, które staram się nim przekazać dotrą do słuchaczy! Trzymajcie za mnie kciuki!”

W skład jury, które wybrało wykonawców konkursu „Trendy 2008′ weszli znani i cenieni dziennikarze muzyczni i przedstawieciele Telewizji Polsat. Wśród nich znaleźli się: Piotr Baron (PR3), Paweł Sztompke (PR1), Marek Niedźwiedzki (Złote Przeboje), Darek Maciborek (RMF FM), Tomasz Miara (Radio Zet), Marcin Bisiorek (Eska), Nina Terentiew (Polsat), Marcin Perzyna (Polsat).

W dniu koncertu Trendy, 5 lipca, na scenie pojawi się również Krzysztof Krawczyk, świętujący 45- lecie pracy artystycznej. W pozostałe dni festiwalu nie zabraknie gwiazd. Pierwszy dzień, 4 lipca, to koncert Top, w czasie którego zaprezentują się najpopularniejsi wykonawcy polskiej sceny muzycznej, w tym: Doda, Feel, Edyta Górniak, Anna Maria Jopek i Kombii. Tego samego wieczoru 25 lat istnienia będzie świętował zespół T.Love. Trzeciego dnia festiwalu Top Trendy  odbędzie się piąta Sopocka Noc Kabaretowa.

Reklamy
Tagi:
%d blogerów lubi to: