Moda 365 dni w roku

dlAkogo? malują artyści.

Posted on: Maj 7, 2008

33 wybitnych polskich artystów włączyło się do akcji „Artyści malują dla Akogo?”. Jej celem jest pomoc, Fundacji Ewy Błaszczyk, w zebraniu środków finansowych na budowę Kliniki Budzik.

Już od 15 maja, prace: Piotra Adamczyka, Olgi Bończyk, Janusza Gajosa, Krystyny Jandy, Krzysztofa Kolbergera, Anny Korcz, Małgorzaty Kożuchowskiej, Joanny Kos-Krauze, Krzysztofa Krauze, Natalii Kukulskiej, Małgorzaty Niemen, Danuty Stenki, Macieja Stuhra, Wojciecha Waglewskiego, Grażyny Wolszczak, Zbigniewa Zamachowskiego, Michała Żebrowskiego, Artura Żmijewskiego, będzie można licytować na portalu Allegro.pl. Aukcja internetowa potrwa do końca miesiąca.

„Co mam zrobić?, jak mogę pomóc?”- tak zareagował, zapytany o możliwość wzięcia udziału w tej akcji, Zbigniew Zamachowski. „Proszę mnie dopisać”- odpowiedział Artur Żmijewski. „Jestem gotowy”- zadeklarował Michał Żebrowski.

Na apel, o udział w akcji „Artyści malują dla Akogo?”, niezwykle spontanicznie odpowiedzieli przedstawiciele świata sztuki, teatru, filmu i muzyki. Przyjęli zaproszenie do wykonania niepowtarzalnych prac malarskich, na t-shirtach, które wystawione zostaną na aukcji charytatywnej. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na budowę wzorcowej, pierwszej w Polsce Kliniki Budzik, przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Reklamy
%d blogerów lubi to: